به همت مرکز تخصصی ادبیات عربی، تاریخ اسلام، تبلیغ، مطالعات اسلامی زنان؛

نخستین مرحله مسابقه کتابخوانی «حسنا» برگزار می‌شود

حسنا1--

نخستین مرحله مسابقه کتابخوانی «حسنا» ویژه طلاب مراکز تخصصی جامعه‌الزهرا علیهاالسلام برگزار می‌شود

مسابقه کتابخوانی «حسنا» از سلسله مسابقات کتابخوانی با رویکرد مسائل زنان به همت مرکز تخصصی «ادبیات عربی، تاریخ اسلام، تبلیغ، مطالعات اسلامی زنان» و با همکاری گروه علمی « مطالعات اسلامی زنان » برگزار می‌شود.

نخستین مرحله این مسابقه با محوریت کتاب « الگوی سوم، الگوی رفتاری زن در خانواده و جامعه » تألیف فرج الله هدایت ‌نیا است.

نویسنده در این کتاب به موضوع  سبک زندگی اسلامی و الگوی رفتاری زن در میان خانواده و اجتماع پرداخته است. نام کتاب از پیام مقام معظم رهبری به کنگره ملی هفت هزار زن شهید کشور گرفته شده است؛ در قسمتی از پیام آمده است:

«زن، در تعریف غالبا شرقی، همچون عنصری در حاشیه و بی نقش در تاریخ سازی؛ و در تعریف غالبا غرب، به مثابه موجودی که جنسیت او بر انسانیتش می چربد و ابزاری جنسی برای مردان و در خدمت سرمایه داری جدید است، معرفی می شد. شیرزنان انقلاب و دفاع مقدس نشان دادند که الگوی سوم، «زن نه شرقی، نه غربی» است ....»

طلاب سطح سه و چهار مراکز تخصصی جامعه‌الزهرا علیهاالسلام می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.  

سؤالات مسابقه و پاسخنامه از 20 خرداد به طلاب علاقه‌مند ارائه خواهد شد و آخرین مهلت تحویل پاسخنامه اول مهر است که در پایان به نفرات برتر جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.

علاقه‌مندان جهت ثبت نام و تهیه کتاب با 30 درصد تخفیف می توانند به دفتر آموزش مرکز تخصصی «ادبیات عربی، تاریخ اسلام، تبلیغ، مطالعات اسلامی زنان» واقع در زیرزمین ساختمان شهید قدوسی مراجعه کنند. به علت محدود بودن تعداد کتاب، اولویت با طلابی است که زودتر ثبت نام کنند.

فایل پی دی اف کتاب در اینترنت موجود است.

مطالب مرتبط :

اشتراک گذاری:

نظرات

نظری هنوز ارسال نشده است

ارسال نظر